Eğitim Hakkında

Bu eğitime 0-12 aylık bebekler ve ebeveynleri katılabilir.

Hem ebeveynin hem de bebeğin masajı içselleştirebilmesi ve günlük akışın bir parçası haline getirebilmesi için bebek masajı eğitimi IAIM’in standartları çerçevesinde bir ay içinde haftada 1 gün toplam 5 dersten oluşmaktadır. Dersler bebeklerin o günkü ihtiyaçlarına göre min. 60 max. 90 dakika sürmektedir. Her ders pratik, teori ve tartışma bölümlerinden oluşmaktadır.

 

Ebeveynler bu eğitimi bireysel özel ders veya grup dersi olarak alabilirler. Grup dersleri ebeveynlerin tecrübelerini paylaşmaları ve birbirlerinden öğrenmeleri açısından oldukça destekleyicidir.

 

IAIM programının merkezinde ebeveynler ve bebekleri bulunur. Bu yaklaşımda, ebeveyn bebeğinin ihtiyaçları konusunda uzman ve bebekler de en iyi öğretmenler olarak görülür. Bebek masajı hareketleri oyuncak bebek üzerinde gösterilir. Ebeveynler kendi bebekleri ile çalışırken, eğitmen ebeveyn ve bebeği arasındaki ilişkinin güçlendirilmesine odaklanır.

gallery/web foto
gallery/img_3598
Eğitim İçeriği

Eğitime katılan anne-babalar bebeklerine ne zaman, nasıl bir ortamda, ne sıklıkla masaj yapacaklarını, neden masaj yapmak için bebeklerinden izin istemeleri gerektiğini, bebek masajının faydalarını, ağlamanın önemi ve anlamını, bağlanma sürecinin nasıl geliştiğini, masaj yağı seçiminin önemini, gaz / kolik  sancısı çeken bebekleri sakinleştirmeyi, rahatlatan dokunuş ile pozitif teması, büyüyen bebeğe nasıl masaj uygulayabilecekleri gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

 

5 seans boyunca uyguladığımız ders akışı :

  • Ebeveynler için gevşeme egzersizi
  • Bebeklerden izin isteme
  • Bebek masajı uygulamaları
  • Teori ve tartışma